Brandeis, gelecekteki kanıt özellikleriyle lüks cihaz hassasiyetlerini 800 $ fiyat noktasına getirmeyi vaat eden PROMETHEUS adlı yeni bir akıllı telefon çıkarıyor. Telefon, yaratıcıları tarafından akıllı telefonların Lamborghini’si olarak adlandırılıyor ve nedenini görmek zor değil. Bu tasarım sadece güzel değil, aynı zamanda pratik. PROMETHEUS, yüksek güçlü uygulamalar çalıştırılsa bile dayanıklı ve serin kalmak için üretilmiştir. Telefon, benzersiz tasarımının ötesinde, yeni bir akıllı telefon için piyasada bulunan ve patlamak için biraz paraya sahip olanlar için en az ikinci bakışta değer kazandıran geleceğe yönelik bazı özellikler sunuyor. İlk 1000 ön sipariş, 800 $ fiyat etiketinin yarıya indirildiğini ve OnePlus 3T gibi üst düzey bütçe sayılarıyla aynı seviyeye yerleştirildiğini görecek. Telefona bir şans verecek olanlar için veya beğenmeyenler için 30 gün içinde risksiz iade imkanları var. Ön siparişler önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak.

Cihazın ön tarafında, Brandeis’in kırılmaz olduğunu iddia ettiği bir Gorilla Glass 5 ekranı var. Bu garip şekilli ekran toplam 6 inç, ancak bunun 5 inç’i LG V20 ile ikincil bir ekrana ayrılmıştır. 5,5 inç geride kalan, son derece VR dostu 801 PPI için bir 4K ekrana sahiptir. Samsung, uzun zaman önce benzer bir ekran oluşturdu, ancak Brandeis bu ekranı aldıklarını belirtmiyor. Biraz tıknaz cihazın 2.5D kenar ekranının ve metal yan panelin etrafında gezinin ve kendinizi çift arka kameraların etrafında sekizgen şeklinde düzenlenmiş 8 LED’e bakarken bulacaksınız. Aygıtta çift SIM yuvası, 3,5 mm kulaklık girişi ve bir USB C Tipi bağlantı noktası bulunur. İkinci SIM yuvası da bir MicroSD kart için kullanılabilir.

Cihazın görünümü onu ayıran tek şey değil; Samsung Galaxy S8‘e güç veren son derece güçlü Qualcomm Snapdragon 835 yongasının yanı sıra 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanına sahip. 3.500mAh pil ışıkları açık tutar ve hızlı şarj için Qualcomm Quick Charge 4.0′dan yararlanabilir. Yapı kalitesi cephesinde, PROMETHEUS su ve toz geçirmezlik için IP68 sertifikasına sahiptir. Çift 12 megapiksel selfie kamera, piezoelektrik hoparlör ve parmak izi tarayıcı donanımlı ev düğmesi ön taraftaki şeyleri yuvarlak tutarken, cihazın arkasındaki iki kamera da 12 megapiksel. Tüm deneyim, Pixel serisinin hemen yanında güncelleme alması gereken birkaç ekstra özelliğe sahip saf Android ile birbirine bağlı.