Sene 2020 ve kapımızın önüne dahi çıkmaya korkar hale geldik. Kim tahmin ederdi ki bunları yaşayıp tüm dünya halkının bu olaydan etkileneceğini. Koronavirüsün tüm dünyayı bu denli etkileyeceğini.Ancak bu oldu ve hepimiz bir şekilde kendimizi korumaya çalışıyoruz. İşte bu dönemde telefonunuzda olması gereken 5 uygulamayı size göstereceğim.

1-HAYAT EVE SIĞAR

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.
Bu uygulama ile ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ geçişi sağlanabilecektir.

2-EVDE 30 GÜN FİTNESS

Hepimiz ya sürekli evdeyiz ya da hayatımızın çoğu zamanını bir şekilde evde geçiriyoruz. Bu süreçte hareketsizlik,can sıkıntısı gibi sebeplerden evde sürekli yemek bize kilo aldırmış olabilir. Bunun için de telefonunuzda programına sıkıca uyacağınıza emin olduğum 🙂 belirli bir malzemeye ihtiyaç duymadan spor yapabileceğiniz bu uygulamayı size öneriyorum.

Egzersizler, herkes tarafından evde istenilen vakitte yapılabilir. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formunuzu ve sağlığınızı geliştirmeye bilimsel olarak yardımcı olur. Gelişiminizi sürdürün, müthiş sonuçlar alacaksınız.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, egzersiz kurallarını tamamıyla gözeterek, egzersiz yoğunluğunu adım adım artırır, böylece günlük antrenmana kolaylıkla bağlı kalabilirsiniz. 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formda kalmanıza ve etkin biçimde kilo vermenize büyük ölçüde yardımcı olacak.

Özellikler
– Kayıt eğitim ilerleme otomatik olarak
– Her gün zorluklar alarak size hatırlatmak
– Canlı Video kılavuzu
– Egzersiz yoğunluğunu artırmak adım adım
– 30 gün abs meydan
– 30 gün tam vücut meydan
– 30 gün popo meydan
– Sosyal medyada arkadaşlarınla paylaş

Orada abs, popo ve uygulamada tam vücut zorlukları vardır ve her artılarını yeni başlayanlardan 3 seviyeye ayrılmıştır. Kendiniz için uygun egzersiz bulacaksınız. Şimdi 30 gün meydan okuma yapmaya başlar, ve 30 gün sonra, siz sadece o fiziksel koşulları bulabilir, ama aynı zamanda duygusal ve zihinsel koşullar değişti.

3-PC CREATOR(BUİLDİNG SİMULATOR)

Korona virüsü bizim canımızı sıkıp evde bizi tutmaya devam ettikçe insan kendi için yeni uğraşlar arıyor. Ancak sürekli fiziksel bir şeyler yapmamıza gerek yok birazda oyun oynayarak kendimizi eğlendirebiliriz. Bunun içinde çok güzel ve eğlenceli hemde teknolojiyi sevenlerin bayılacağı bir oyun buldum. Bilgisayar toplama oyunu ! Size siparişler geliyor sizde siparişe göre PC topluyorsunuz. Şimdiden iyi eğlenceler.

Bilgisayarınızın içinde ne olduğunu bilmek istediniz mi? Veya nasıl çalışır? Bir bilgisayar üreticisi olarak kariyerinizi geliştirin ve arkadaşlarınızla işbirliği yapın. Oyunda yeni başlayanlardan profesyonellere zor bir yol var Oyunda yapmanız gerekenler:

  • ★ Bilgisayar yapımı
  • ★ işletim sistemi ve programları yükleme
  • ★ oyunlarda Benchmark PC
  • ★ Overclock PC bileşenleri
  • ★ PC bileşenlerini sabitleme
  • ★ Madencilik Bitcoinleri
  • ★ çeşitli siparişler
  • ★ arkadaşlarınızla işbirliği
  • ★ Ve çok daha fazlası PC CREATOR’da iyi şanslar!

4-POLARR

Karantinada canınızın sıkıntısını geçirecek şeylerden bir tanesi de fotoğrafçılık. Evinizde varsa bahçenizde fotoğraflar çekebilir eski çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilir yenilerini mükemmel hallere getirebilirsiniz. Tamamıyla size kalmış ve bunun için mükemmel bir uygulama Polarr.

Polarr, ihtiyacınız olan tek fotoğraf editörüdür.

Bir fotoğrafçılığa ya da profesyonel olmaya yeni bir şey farketmez, bir Polarr her şeye sahiptir. Novices, Polarr’ın fotoğrafınızın tüm ayrıntılarını düzenlemek için gelişmiş otomatik iyileştirme araçları ve gelişmiş filtreler sunduğunu takdir edecek. Pro fotoğrafçılar, katman desteği, eğri araçları, yerel ayarlamalar ve daha fazlasını sabırsızlıkla bekliyorlar.