Yeni çıkan telefon modellerinden biri olan Motorola One Fusion Plus, şirketin ürettiği en son ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni modelde 5.000 mAh kapasiteli ve uzun ömürlü bir pil ve 15 W şarj adaptörü var. 300 Avro fiyatla satışa sunulan bu cihaz, 6.5 inç Full HD teknolojisine sahip bir ekran taşıyor.

Motorola One Fusion Plus Telefon Özellikleri

2020 yılında telefon üreten firmalar yine çetin bir mücadele içindeler. Motorola da bu pastadan payını almak istiyor.  Daha önce Motorola G8 Plus modeline aşina olanlar bu yeni modeli de sevecekler çünkü iki model çok benziyor.

Işık oranı düştüğünde çekim kalitesinin düşmemesi için özel bir kamera sisteminin bu yeni telefonda kullanıldığını da belirtelim.  Firma ön kısma da yine çok iyi özellikli 16 MP kamera yerleştirdi.  6.5 inç Full HD ekranı ve hoş- ince tasarımı ile gelen cihazda Snap Dragon 700 serisi işlemci tercih edildi. Büyük ihtimalle cihazda Snap Dragon 730 model işlemciye yer verilmiş çünkü işlemci detayı yok. Bu çipin komutlarını yerine getirecek 6 GB ram ve 128 GB dahili alana sahip Motorola One Fusion Plus model cihaz, 1 TB alana kadar yer destekliyor.

Şirket bu model için Android 10 işletim sistemini kullanmaya karar verdi. Ek olarak diğer Moto eklentileri de bulunacak. Firma arka tarafa 64 MP kamera ve buna ek geniş açılı 8 MP kamera ile beraber 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası kullandı.  Cihazda 5.000 mAh kapasiteli çok iyi bir batarya bulunuyor ve 3.5 mm ses jakı ayrıca da Google Asistan düğmesi de yer alıyor.

İki temel kasa rengi ile gelen Motorola One Fusion Plus beyaz ve alacakaranlık mavisi renklerini seçti. Cihazın son derece etkileyici ve uygun fiyatlı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Güzel bir işlemci ve ekran, doygun ve hızlı çalışan RAM ve geniş dahili bellek, iyi seçilmiş kameralar ve tüm bu bileşenlerin 300 Avro gibi bir fiyatla Motorola adı ile sunulması, bu cihazın satış trafiğini arttıracak. Hindistan pazarına ve Çin pazarına girmeye çekinen Motorola çok yakın zamanda bu pazarlara gireceğinin sinyallerini verdi.