5G özellikli yeni telefon modeli olan Nubia Red Magic 5G Telefon tam 16 GB LDDR5 Ram kullanıyor ve dehşet verici bir hıza sahip olan cihazın öne çıkan özelliği 735 dolarlık fiyatı. Bu fiyat Çin için bile oldukça yüksek.  Çin pazarı için bu sürümü ortaya çıkaran şirketin bu yeni cihazı, Haziran –Temmuz arasında alıcıları ile buluşacak. 5G özellikli bu cihaz üst düzey bir tasarıma sahip olsa da işlemci üstünlüğü ve şık tasarım dışında abartılacak derecede donanımlara sahip değil. .

Makinede Snap Dragon 865 model işlemci kullanıldı, kasanın arkası şeffaf tasarlanan cihazın tüm bileşenleri en yüksek teknolojilere sahipler. Firma bu ürünün sirkülasyonu için Çin pazarının yeterli olduğunu düşünüyor. Hindistan pazarına bile girmeyi düşünmüyor.  Gelelim bu mükemmel üstü cihazın teknik detaylarına…

Nubia Red Magic 5G Teknik Özellikleri

Cihaz 6,65 inç ekran boyutuna sahip ve cihazın ekran çözünürlüğü ise 1080 x 2340 P değerdedir. Cihazın 8 -16 GB ram versiyonları var. Android 10 işletim sistemi ile gelen cihaz 4.500 mAH batarya taşıyor.  Kırmızı siyah ve Neon renkleri ile gelen cihaz, arkada 64 MP kamera + 8 MP kamera +2 MP kamera var ve ön tarafa da 8 MP kamera yerleştirilmiştir. Çift Nano SIM desteği de bulunan Nubia Red Magic 5G telefon modeli son derece şık bir telefon ama cihazın değer 735 dolar değil.  9.75 mm kalınlığa sahip ve 218 gram ağrılığı olan cihazın uzunluğu 168 mm ve genişliği 78 mm olarak dizayn edildi. Rakip şirketlerin aynı özelliklere sahip fakat bu kadar şık olmayan cihazları 3000-400 dolar bandında.  Adreno 650 ve Snap Dragon 865 işlemcisi en yüksek teknik özelliklere sahip ve hızlı kullanım, konforlu oyun deneyimi yüksek grafikleri rahat kullanma ayrıcalığı bu telefonda sunulan özellikler.  Fakat rakiplerde de aynı özellikler var. Zaten şirket de bu ürünü Avrupa ve ABD’de satmayı planlamıyor. Sadece Çin pazarında satışa sunmayı hedefliyor ki 1.5 milyar insanın yaşadığı Çin’in telefon pazarı daima kalabalık olacak ve her tür ürünün yığınla müşterisi olmaya devam edecek.