Büyük pilli telefon modelleri veya ucuz telefon modelleri arayışında iseniz Redmi 9 telefonun en düşük versiyonu tam size göre… Sadece 150 Avro fiyatla Hindistan müşterilerine özel olarak belirlenen düşük fiyat politikası ile satışa sunulan yeni Redmi 9 telefon modeli sadece 32 GB dahili alana sahip ve bu modelin bir diğer versiyonu olan 64 GB rom varyantı ise 180 Avro fiyatla satılacak.

Redmi 9 Teknik Özellikleri

Redmi 9 telefon modeli, 3 renk seçeneği ile geliyor ve  bu cihaz, mor, okyanus yeşili ve karbon grisi renklerine sahip. Ucuz modelin RAM değeri 3 GB biraz daha pahalı olan modelin RAM değeri ise 4 GB olarak tasarlandı.

Hatırlanacağı üzere geçen sene Redmi 8 telefon modeli büyük sükse yapmıştı, firma bu çizgiden giderek benzer şekilde Redmi 9 modelini de üretti. Helio G80 model işlemcisi, inç başına düşen 3945 PPI çözünürlüğü, 400 niT parlaklık değeri G. Glass 3 ekran koruması ile gelen cihazın ekran boyutu da oldukça iyi; Full HD olarak 6.53 inç boyuttaki ekranda en boy oranı da 19/5/9 olarak tasarlandı.

Kasası mat kaplamalı polikarbon malzemeden imal edilen cihazın kasası metal değil. Buradaki amaç da fiyatı düşük tutmak. Bu yüzden kameraları da orta seviyede ve 13 MP arka ana kameranın yanında 118 derece görüş açısına sahip 8 MP kamera daha bulunuyor. 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası olmak üzere bu cihazda arka kısımda 4 kamera kullanıldı. Önde ise gayet mütevazi bir 8 MP kamera bulunuyor. Çift SIM desteği de olan Redmi 9 sade versiyonu, Bluetooth 5.0  kablosuz FM radyosu NFC ve IR Baster gibi özelliklerle beraber 3.5 mm ses girişi ile de dikkat çekici. Tam 5.020 mAh kapasiteli bir pili de olan cihazla günlerce duvar prizi aramadan rahat kullanım olanağınız olacak.  Büyük pilli telefon modelleri arayışınız varsa Redmi 9 modelini önceleyin diyoruz. Aynı şekilde en ucuz telefon modelleri arayışında da bu cihaz karşınıza çıkacak